Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Dobrej
System eWrota

Rezerwacja
Umów się na wizytę w jednostce.

Modernizacja klubu w Skarbimierzycach

Nr sprawy GCKiB.271.4.2023

 

Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) na:

„MODERNIZACJA KLUBU W SKARBIMIERZYCACH”

 

ROZDZIAŁ I Podstawowe informacje o postępowaniu

 

1. Zamawiający:

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

ul. Graniczna 31 , 72-003 Dobra

• numer telefonu: 91 424 19 80

• adres poczty elektronicznej: biuro@gckib.pl

• adres strony internetowej prowadzonego postępowania (na stronie tej udostępniane będą też zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9bd4739c-c338-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

(link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia)

• postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy 
e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”)

• identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia:

ocds-148610-9bd4739c-c338-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

• osobą uprawnioną do komunikowania się z wykonawcami jest 
p. Monika Trojan, tel. 91424 19 39

• godziny pracy zamawiającego: 8:00 – 15:00 (dni pracujące, od poniedziałku do piątku).

2. Rodzaj zamówienia: robota budowlana.

3. Podstawa prawna: ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm.), zwana dalej ustawą. Postępowanie jest prowadzone w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

4. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 

5. Wykonawca składa tylko jedną ofertę.

6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

7. Oferta musi obejmować całość zamówienia, nie dopuszcza się składania ofert częściowych.

8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.

9. Zamawiający nie przewiduje zwoływania zebrania wykonawców.

10. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

11. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie przewiduje możliwości negocjowania ofert w celu ich ulepszenia.

 

ROZDZIAŁ II Informacje o środkach komunikacji elektronicznej. Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej.

 

1. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami:

1) Z zastrzeżeniem art. 61 ust. 2 ustawy, komunikacja między zamawiającym 
a wykonawcami, w tym oferty oraz wszelkie oświadczenia, wnioski (w tym 
o wyjaśnienie treści SWZ), zawiadomienia i informacje przekazywane są przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

2) Korespondencja przekazana zamawiającemu w inny sposób (np. listownie, mailem) nie będzie brana pod uwagę. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: biuro@gckib.pl
(nie dotyczy składania ofert).

3) Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.

2. Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej.

1) Ofertę i oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

2) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznegomusi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacja zamieszczona w zakładce „Centrum Pomocy”. 

3) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 

4) Sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej 
w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. 
w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (zw. dalej „Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych”). 

5) Dokumenty elektroniczne, o których mowa w  § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (zw. dalej „Rozporządzeniem w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności”), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych 
i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. 

6) Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w  § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:

a) w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub 

b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści „Formularza do komunikacji”).

7) Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. 
o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 

8) Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych 
w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań, zawiadomień i zadawanie pytań. „Formularze do komunikacji” umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).

W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą lub Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).

9) Możliwość korzystania z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” oraz zalogowania się na Platformie 
e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 

10) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania, w zakładce „Komunikacja”. 

11) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB  (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).

12) Minimalne wymagania techniczne sprzętu używanego w celu korzystania 
z Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.

13) W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 

14) Zasady określone w niniejszym rozdziale nie dotyczą dokumentów składanych  przez wykonawców po wyborze oferty, w celu zawarcia umowy.

 

ROZDZIAŁ III Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia

 

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.

2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 1 należy dołączyć do oferty.

3. Wszelką korespondencję w postępowaniu zamawiający kieruje do pełnomocnika. 

4. Wspólnicy spółki cywilnej są wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt 1 – 3.

5. Przed zawarciem umowy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą mieli obowiązek przedstawić zamawiającemu kopię umowyregulującej współpracę tych wykonawców, zawierającą, co najmniej:

1) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,

2) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,

3) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia.

 

ROZDZIAŁ IV Jawność postępowania

 

1. Zamawiający prowadzi i udostępnia protokół postępowania na zasadach określonych w ustawie oraz Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy 
i Technologii z dnia 18 grudnia 2020 r. w sprawie protokołów postępowania oraz dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

2. Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwejkonkurencji,  jeżeli wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za ujawnienie tych informacji, 
w sytuacji, gdy wykonawca nie wydzieli tych informacji i odpowiednio nie oznaczy. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy.

3. W sytuacji, gdy wykonawca zastrzeże w ofercie informacje, które nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa lub są jawne na podstawie przepisów ustawy lub odrębnych przepisów, informacje te będą podlegały udostępnieniu na takich samych zasadach, jak pozostałe niezastrzeżone dokumenty.

4. Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. 
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.), zwanego dalej "RODO", w celu umożliwienia korzystania za środków ochrony prawnej, o których mowa w ustawie, do upływu terminu na ich wniesienie.

5. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO, zamawiający informuje, że: 

1) administratorem a w przypadku zamówień współfinansowanych ze środków UE (jeżeli dotyczy) również podmiotem przetwarzającym wszelkie dane osobowe osób fizycznych związanych z niniejszym postępowaniem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

2) kontakt do inspektora ochrony danych osobowych w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej: adres e-mail: iod@gckib.pl

3) dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO 
w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia,

4) odbiorcami ww. danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy oraz umowy dofinansowania (jeżeli dotyczy),

5) ww. dane osobowe będą przechowywane odpowiednio:

- przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznegoalbo przez cały okres obowiązywania umowy 
w sprawie zamówienia publicznego - jeżeli okres obowiązywania umowy przekracza 4 lata;  

- przez okres,  o którym mowa w art. 125 ust. 4 lit. d) w zw. z art. 140 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego nr 1303/2013 z dnia 17.12.2013 r. w przypadku zamówień współfinansowanych ze środków UE;

- do czasu przeprowadzania archiwizacji dokumentacji - w zakresie określonym w przepisach o archiwizacji, 

6) obowiązek podania danych osobowych  jest wymogiem ustawowym określonym  w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu 
o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy,

7) w odniesieniu do danych osobowych decyzje nie będą podejmowane 
w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO,

8) osoba fizyczna, której dane osobowe dotyczą posiada:

a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do ww. danych osobowych. 
W przypadku korzystania przez osobę, której dane osobowe są przetwarzane przez zamawiającego, z uprawnienia o którym mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO, zamawiający może żądać od osoby, występującej z żądaniem wskazania dodatkowych informacji, mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia; 

b)?na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania ww. danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowania oraz jego załączników); 

c)?na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych. Zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania. W przypadku, gdy wniesienie żądania dotyczącego prawa, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, spowoduje ograniczenie przetwarzania danych zawartych w protokole postępowania lub załącznikach do tego protokołu, od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający nie udostępnia tych danych, chyba, że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO; 

d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy  przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO,

9) osobie fizycznej, której dane osobowe dotyczą nie przysługuje:

a)?w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;

b)?prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; 

c)?na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

 

ROZDZIAŁ V Warunki udziału w postępowaniu. Podstawy wykluczenia.

 

1. O udzielenie zamówienia może się ubiegać wykonawca, który spełnia poniżej określone warunki udziału w postępowaniu dotyczące:

 

1) zdolności technicznej lub zawodowej:

Zamawiający uzna, że wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne lub zawodowe zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli wykonawca wykaże, że:

a) wykonał należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub remoncie budynku użyteczności publicznej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury, z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2019 r. poz. 1065) co najmniej w zakresie branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej, o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł brutto każda robota.

W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. warunek wykonawcy ci mogą spełniać łącznie. 

b) dysponuje lub będzie dysponować minimum po 1 (jednej) osobie (skierowanej przez wykonawcę do realizacji zamówienia) na każde z wymienionych poniżej stanowisk:

b1) Kierownik budowy:

posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń;

b2)?Kierownik robót branży sanitarnej:

posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi wspecjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych,wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi wspecjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych;

?b3) Kierownik robót branży elektrycznej:

posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi wspecjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń.

 

Uwaga! zamawiający dopuszcza łączeniestanowisk wymienionych w pkt 1 ppkt 1 lit. b1)-b3).

W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. warunek wykonawcy ci mogą spełniać łącznie. 

 

2. Dodatkowe informacje dotyczące ww. warunków udziału w postępowaniu:

1) wszystkie ww. osoby skierowane przez wykonawcę do realizacji zamówienia muszą biegle posługiwać się językiem polskim. W przeciwnym razie wykonawca udostępni wystarczającą ilość tłumaczy, wykazujących znajomość języka technicznego w zakresie terminologii budowlanej, we wszystkich specjalnościach występujących przy realizacji zamówienia,

2) ilekroć w treści SWZ jest mowa o „uprawnieniach budowlanych”, „budowie”, „przebudowie”, „kierowniku budowy”, „kierowniku robót” należy pojęcia te rozumieć zgodnie z definicjami określonymi w ustawie Prawo budowlane oraz aktami wykonawczymi do niej. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu i w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania. W celu uniknięcia wątpliwości zaleca się podanie daty wydania uprawnień i dokładne cytowanie zakresu uprawnień z posiadanego zaświadczenia,

3) roboty budowlane określone w pkt 1 ppkt 1) lit. a) muszą być wykonane w ramach oddzielnych zadań (umów),

4) jeżeli wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby zrealizował zadanie w trybie zaprojektuj i wybuduj, zamawiający uzna robotę budowlaną za spełniającą warunek, jeżeli robota ta będzie odpowiadała swoim zakresem i wartością wymogom określonym w pkt 1 ppkt 1) lit. a),

5) jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych, wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz, o którym mowa w Rozdziale VI pkt 2 ppkt 1 (wykaz robót budowlanych), dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył,

6) w przypadku, gdy jakakolwiek wartość dotycząca ww. warunków wyrażona będzie w walucie obcej, zamawiający przeliczy tę wartość w oparciu o średni kurs walut NBP dla danej waluty z daty wszczęcia postępowania. Jeżeli w tym dniu średni kurs NBP nie będzie opublikowany zamawiający przyjmie średni kurs z ostatniego dnia przed dniem wszczęcia. Jeżeli w jakimkolwiek dokumencie złożonym przez wykonawcę wskazane zostaną kwoty wyrażone w walucie nie znajdującej się aktualnie w obrocie, zamawiający dokona przeliczenia tych kwot na złotówki na podstawie ostatniego średniego miesięcznego kursu złotego w stosunku do tych walut, ujawnionego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego

7) korzystanie z podmiotów udostępniających zasoby:

a) wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych,

b) w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane,

c) wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. Wykonawca polegający na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby dołącza do oferty dokumenty, o których mowa w Rozdziale VI pkt 1 ppkt 7 i 8 lit. a SWZ.

8) w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VI pkt 1 ppkt 8 lit. b SWZ,

3. O udzielenie zamówienia może się ubiegać wykonawca, w stosunku do którego nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania w sytuacjach określonych w załączniku nr 5 do SWZ(tj. wykaz podstaw wykluczenia). 

 

ROZDZIAŁ VI Wymagane dokumenty

 

4. Dokumenty wymagane przez zamawiającego, które należy złożyć składając ofertę:

1) formularz oferty, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ;

2) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu (odpowiednio: wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.

3) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1 ppkt 2);

4) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ;

Uwaga! W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z wykonawców.

5) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ;

Uwaga! W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z wykonawców, w zakresie, w jakim wykazuje spełnianie warunków udziału wpostępowaniu;

6) oświadczenie wykonawcy o poleganiu na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ;

Uwaga! Ww. dokument należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby.

7) oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału 
w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 i 3 do SWZ).

8) podmiotowe środki dowodowe:

a) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby może być zastąpione innym podmiotowym środkiem dowodowym potwierdzającym, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu;

Uwaga! Ww. dokument należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby.

b) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazujące, które roboty budowlane lub usługi, wykonają poszczególni wykonawcy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.

Uwaga! Ww. dokument należy złożyć w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia.

9) przedmiotowe środki dowodowe: 

opis rozwiązań równoważnych – jeżeli wykonawca przewiduje ich zastosowanie (w przypadku, o którym mowa w Rozdziale XVI pkt 8 SWZ) oraz dokumenty na potwierdzenie równoważności zastosowanych rozwiązań (jeżeli są konieczne do wykazania równoważności);

?W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia wykonawcy ci składają wspólnie ww. dokumenty.

5. Podmiotowe środki dowodowe wymagane przez zamawiającego, które należy złożyć na wezwanie, o którym mowa w art. 274 ust. 1 ustawy na potwierdzenie, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale V pkt 1 SWZ:

1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty;

2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ichkwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

6. Na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy, jeżeli wykonawca nie złoży oświadczenia, 
o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy,podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu lub będą one niekompletne lub będą zawierać błędy, zamawiający wezwie wykonawcę odpowiednio do ich złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie z zastrzeżeniem art. 128 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy.

7. Na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy, jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą  niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia 
w wyznaczonym terminie z zastrzeżeniem art. 107 ust. 3 ustawy.

 

ROZDZIAŁ VII Wykonawcy zagraniczni

 

Zamawiający nie wymaga złożenia dokumentów, o których mowa w § 4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. 
w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.

 

ROZDZIAŁ VIII Termin wykonania zamówienia, gwarancja i rękojmia

 

1. Termin wykonania całości przedmiotu umowy ustala się na 3 miesiące od dnia zawarcia umowy. 

2. Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zamawiającego z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy przez okres co najmniej 60 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy. 

3. Niezależnie od uprawnień z tytułu rękojmi Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na przedmiot umowy. Okres gwarancji wynosi co najmniej 60miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy.

4. Okres obowiązywania rękojmi i gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. 

 

ROZDZIAŁ IX Wadium

 

Zamawiający nie przewiduje wadium w niniejszym postępowaniu.

 

ROZDZIAŁ X Wyjaśnienia treści SWZ i jej modyfikacja 

 

1. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZwpłynie do zamawiającego na Platformie e-Zamówienia nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert.

2. Pytania zawarte we wniosku o wyjaśnienie treści SWZmożna przekazywać pojedynczo lub pakietami. 

3. Zaleca się, aby wnioski o wyjaśnienie treści SWZ były przekazywane w wersji edytowalnej.

4. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający udostępnia na Platformie 
e-Zamówienia i bez ujawniania źródła zapytania.

5. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Dokonaną zmianę treści SWZ zamawiający udostępnia na Platformie e-Zamówienia.

 

ROZDZIAŁ XI Sposób obliczenia ceny oferty

 

1. Zamawiający przewiduje wynagrodzenie ryczałtowe. 

Wynagrodzenie ryczałtowe musi obejmować wszystkie koszty związane z realizacją robót objętych dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, opisem przedmiotu zamówienia oraz niniejszą SWZ, w tym ryzyko Wykonawcy z tytułu oszacowania wszelkich kosztów związanych z realizacją zamówienia, a także oddziaływania innych czynników mających lub mogących mieć wpływ na koszty. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania przedmiotu i zakresu zamówienia nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego określonego w umowie.

Cena ofertowa musi obejmować wszystkie prace jakie z technicznego punktu widzenia są konieczne do prawidłowego wykonania, przekazania do użytkowania i użytkowania zadania pn. „Modernizacja klubu w Skarbimierzycach”.

Podstawą wyliczenia ceny oferty powinna być dla Wykonawcy jego własna, oparta na rachunku ekonomicznym kalkulacja. Obliczona przez Wykonawcę cena oferty powinna zawierać wszystkie koszty bezpośrednie i pośrednie, niezbędne dla terminowego i prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zysk oraz wszystkie wymagane przepisami podatki i opłaty, w tym podatek VAT. Wykonawca powinien uwzględnić w cenie oferty wszystkie posiadane informacje 
o przedmiocie zamówienia.

2. Cena musi być wyrażona w złotych polskich niezależnie od wchodzących w jej skład elementów oraz zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku.

3. Cena obliczona w powyższy sposób będzie brana pod uwagę przez komisję przetargową w trakcie wyboru najkorzystniejszej oferty.

4. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w PLN.

 

ROZDZIAŁ XII Składanie i otwarcie ofert

 

1. Ofertę należy złożyć na Platformie e-Zamówienia w terminie do dnia 
03.04.2023 r., do godz. 9.00.

2. Otwarcie ofert odbędzie się w dniu 03.04.2023r., o godz. 10.00.

3. Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni tj. 02.05.2023r. włącznie. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

4. Zamawiający nie posługuje się interaktywnym formularzem oferty przewidzianym przez Platformę e-Zamówienia. 

5. Ofertę należy złożyć na formularzu oferty stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 

6. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop  („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. 
W polu „Wypełniony formularz oferty” wykonawca dodaje wypełniony załącznik nr 1 do SWZ. W polu  „Załączniki i inne dokumenty przedstawiane w ofercie przez Wykonawcę” wykonawca dodaje dokumenty składane wraz z ofertą. 

WAŻNE! Do złożenia oferty niezbędne jest posiadanie przez użytkownika Wykonawcy uprawnienia „Składanie ofert/wniosków/prac konkursowych”.

UWAGA – Jeśli Wykonawca do podpisania formularza oferty wykorzystuje podpis zewnętrzny, wykonawca dodaje plik podpisu w polu („Załączniki  i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”).  

7. Jeżeli wraz z ofertą składane są dokumenty zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz 
z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Zarówno załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa jak 
i uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa należy dodać w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. 

8. Oferta oraz pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodnie z ustawą lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów 
w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od  rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). 

9. W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych 
w tym pliku odpowiednio kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

10. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert.

11. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”.

12. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz 
z ofertą to 250 MB.

13. Ponieważ otwarcie ofert nastąpi przy użyciu systemu teleinformatycznego, 
w przypadku awarii tego systemu, która spowoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.

14. W sytuacji, o której mowa w pkt 13 zamawiający zamieści na Platformie 
e-Zamówienia informację o zmianie terminu otwarcia ofert. 

15. Zamawiający najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępni na Platformie 
e-Zamówienia informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

16. Zamawiający, niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępni na Platformie 
e-Zamówienia informacje o których mowa w art. 222 ustawy. 

 

ROZDZIAŁ XIII Kryteria oceny ofert

 

1. Wybór oferty najkorzystniejszej zostanie dokonany według następujących kryteriów oceny ofert: 

 

1) cena – waga kryterium 60 %

 

Punkty zostaną przyznane w zależności od zaoferowanej przez wykonawcę ceny w następujący sposób:

 

najniższa cena ofertowa    

------------------------------------------ x 100 pkt x 60 %

cena ofertowa w ofercie ocenianej

 

Wykonawca może uzyskać w tym kryterium maksymalnie 60 pkt.

 

 

2) okres gwarancji i rękojmi (GR) – 30%

 

Punkty zostaną przyznane w zależności od zaoferowanego przez wykonawcę okresu gwarancji i rękojmi w następujący sposób:

 

        okres gwarancji i rękojmi  w ofercie ocenianej

GR  = ------------------------------------------------------------------------ x 100 pkt x 30 %

         ?   najdłuższy ofertowy okres gwarancji i rękojmi

 

Wykonawca jest zobowiązany wskazać w formularzu ofertowym okres gwarancji i rękojmi w miesiącach.

 

Minimalny okres gwarancji i rękojmi – 60 miesięcyod dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy.

Maksymalny okres gwarancji i rękojmi – 65miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy. 

 

Jeżeli wykonawca zaproponuje termin gwarancji i rękojmi na okres krótszy niż 60 miesięcy, ofertazostanie odrzucona jako niezgodna z warunkami SWZ. 

 

Jeżeli wykonawca zaproponuje termin gwarancji i rękojmi na okres dłuższy niż 65 miesięcy, do oceny ofert w kryterium „okres gwarancji i rękojmi” zostanie przyjęty okres 65-miesięczny, czyli maksymalny zgodny z żądaniem 
i możliwościami zamawiającego, natomiast do umowy zostanie wpisany okres gwarancji i rękojmi zgodny z oświadczeniem wykonawcy.

W przypadku niewypełnienia lub nieczytelnego wypełnienia formularza oferty w powyższym zakresiezamawiający uzna, że wykonawca oferuje okres gwarancji i rękojmi w minimalnym wymiarze określonym w SWZ, tj. 60 miesięcy. Wykonawca otrzyma wówczas 0 pkt w tym kryterium.

 

Wykonawca może uzyskać w tym kryterium maksymalnie 30 pkt.

 

3) wysokość kary umownej za każdy dzień zwłoki w wykonaniu przedmiotu umowy (K) – 10 %. 

 

wysokość kary umownej za nieterminowe wykonanie 

przedmiotu zamówienia w ofercie ocenianej

K  = -------------------------------------------------------------------- x 100 pkt x 10 %

najwyższa ofertowa wysokość kary umownej 

za nieterminowe wykonanie przedmiotu zamówienia

 

Wykonawca jest zobowiązany wskazać wysokość kary umownej 
w procentach.

 

Minimalna wysokość kary umownej za przekroczenie terminu wykonania przedmiotu umowy: 0,1 % kwoty wynagrodzenia umownego brutto za każdy dzień zwłoki.

Maksymalna wysokość kary umownej za przekroczenie terminu wykonania przedmiotu umowy: 0,3 % kwoty wynagrodzenia umownego brutto za każdy dzień zwłoki.

 

Jeżeli wykonawca zaoferuje wysokość kary umownej za każdy dzień zwłoki 
w wykonaniu przedmiotu umowy w wysokości niższej niż 0,1 % wynagrodzenia umownego brutto, oferta zostanie odrzucona jako niezgodna z warunkami SWZ.

 

 

Jeżeli wykonawca zadeklaruje karę umowną w wymiarze przekraczającym 
0,3 % kwoty wynagrodzenia umownego brutto za każdy dzień zwłoki, do oceny ofert zostanie przyjęta kara na poziomie 0,3 % kwoty wynagrodzenia umownego brutto za każdy dzień zwłoki, czyli maksymalna zgodna z żądaniem 
i możliwościami zamawiającego, natomiast do umowy zostanie wpisana wysokość kary umownej zgodna z oświadczeniem wykonawcy.

 

W przypadku niewypełnienia lub nieczytelnego wypełnienia formularza oferty  w powyższym zakresie zamawiający uzna, że wykonawca oferuje karę umowną w minimalnym wymiarze określonym w SWZ, tj. 0,1 % kwoty wynagrodzenia umownego brutto za każdy dzień zwłoki. Wykonawca otrzyma wówczas 0 pkt 
w tym kryterium.

 

Wykonawca może uzyskać w tym kryterium maksymalnie 10 pkt.

 

2. Zamawiający oceni oferty sumując punkty uzyskane z poszczególnych kryteriów.

 

ROZDZIAŁ XIV Zawarcie umowy

 

Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy zawarte są w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ. Wykonawca ma obowiązek zawrzeć umowę zgodnie z tymi postanowieniami.

 

ROZDZIAŁ XV Pouczenie o środkach ochrony prawnej

 

1. Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej (odwołanie i skarga) przewidziane w Dziale IX ustawy

2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie 
o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.

3. Odwołanie przysługuje na:

1)?niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą 
w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;

2)?zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy;

3)?zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.

4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, zwanej dalej Izbą. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej (np. na Platformie e-Zamówienia), przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.

5. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

6. Odwołanie wnosi się w terminie:

1) 5 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,

2) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1).

7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub dokumentów zamówienia na Platformie e-Zamówienia.

8. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 6 i 7 wnosi się w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.

9. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:

1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o wyniku postępowania;

2) miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie zamieścił 
w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o wyniku postępowania.

10. Odwołanie zawiera elementy wskazane w art. 516 ustawy.

11. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.

12. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego 
o apelacji, jeżeli przepisy Działu IX ustawy nie stanowią inaczej.

13. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych.

14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, wterminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.

15. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, ze wskazaniem, czy jest ono zaskarżone w całości, czy w części, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek 
o uchylenie orzeczenia lub o zmianę orzeczenia w całości lub w części, 
z zaznaczeniem zakresu żądanej zmiany.

 

ROZDZIAŁ XVI Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn.: „Modernizacja klubu w Skarbimierzycach”.

2. Kod CPV 45.00.00.00-7 – roboty budowlane

3. Zakres zamówienia obejmuje:

Wykonanie wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, SWZ oraz zapisami wzoru umowy.

4. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu oraz uzyskanie akceptacji Zamawiającego w terminie najpóźniej do momentu podpisania umowy kosztorysu ofertowegosporządzonego metodą kalkulacji szczegółowej. Kalkulacja szczegółowa polegać powinna na obliczeniu ceny kosztorysowej jako sumy iloczynów: ilości ustalonych jednostek przedmiarowych, jednostkowych nakładów rzeczowych i ich cen oraz doliczonych odpowiednio kosztów materiałów pomocniczych nieobjętych nakładami rzeczowymi, kosztów pośrednich i zysku, z uwzględnieniem podatku od towarów i usług - według formuły:

Ck = Σ L * (n * c + Kpj + Zj) + PV

gdzie:

Ck - oznacza cenę kosztorysową,

L - oznacza ilość ustalonych jednostek przedmiarowych,

n - oznacza jednostkowe nakłady rzeczowe: robocizny - nr, materiałów - nm, pracy sprzętu i środków transportu technologicznego - ns

c - oznacza ceny jednostkowe czynników produkcji obejmujące: godzinową stawkę robocizny kosztorysowej - Cr, ceny jednostkowe materiałów - Cm, ceny jednostkowe maszynogodziny pracy sprzętu i środków transportu technologicznego - Cs,

n * c - oznacza koszty bezpośrednie na jednostkę przedmiarową obliczone 
wg wzoru:

n * c = Σnr * Cr + Σ(nm * Cm + Mpj) + Σns * Cs

Mpj - oznacza koszty materiałów pomocniczych na jednostkę przedmiarową,

Kp - oznacza koszty pośrednie,

Kpj - oznacza koszty pośrednie na jednostkę przedmiarową,

Z - oznacza zysk kalkulacyjny,

Zj - oznacza zysk kalkulacyjny na jednostkę przedmiarową,

PV - oznacza podatek od towarów i usług (VAT).

Koszty materiałów pomocniczych oblicza się jako iloczyn wskaźnika kosztów materiałów pomocniczych i podstawy ich naliczania.

Koszty pośrednie w kosztorysie oblicza się jako iloczyn wskaźnika kosztów pośrednich i ustalonej podstawy naliczania lub ustala kwotowo na podstawie preliminarza.

W kalkulacji szczegółowej ujmuje się koszty wszystkich materiałów łącznie z kosztami zakupu.

5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu oraz uzyskać akceptację Zamawiającego w terminie najpóźniej do momentu podpisania umowy harmonogram rzeczowo-terminowo-finansowy. Harmonogram rzeczowo-terminowo-finansowy powinien zostać sporządzony w rozbiciu dziennym, powinien także zawierać elementy robót, terminy ich wykonania i wartości – opisane i wyliczone w kosztorysie ofertowym.

 

6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podział zamówienia na części wiązałby się z niewłaściwym wykonaniem zamówienia, ponieważ roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia są ze sobą ściśle powiązane, przenikają się, a skoordynowanie działań różnych wykonawców realizujących różne części byłoby w praktyce niemożliwe. Sytuacja, w której prace prowadzi jeden podmiot, zapewnia poprawną realizację całości prac, odpowiedniego reagowania na wszelkie nieprzewidziane lub kryzysowe sytuacje, a przede wszystkim - nadzór nad realizacją całości prac przez jednego kierownika budowy. Ponadto, sytuacja, w której w obrębie jednego terenu budowy, prace prowadzi jeden podmiot, który jednocześnie za ten teren w pełni odpowiada, eliminuje potencjalne spory dotyczące zakresu odpowiedzialności za zdarzenia mające miejsce na tymże terenie budowy. Realizacja prac przez jednego wykonawcę pozwoli objąć całość zadania rękojmią/ gwarancją na jednakowych zasadach, przez jeden podmiot. Jest to o tyle istotne, że elementy robót będą ze sobą funkcjonalnie powiązane, co mogłoby być źródłem konfliktów dotyczących zakresu odpowiedzialności za ewentualne wady ujawnione w okresie rękojmi/ gwarancji.

7. Zamawiający dołożył należytej staranności w celu wyeliminowania z dokumentów zamówienia  wszelkich nazw własnych. Jeżeli jednak w dokumentach zamówienia znajduje się wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę (nazwy własne) a zamawiający nie określił kryteriów równoważności, o których mowa w art. 99 ust. 6 ustawy, to należy traktować je jako niebyłe.  W związku z powyższym Zamawiający nie wymaga, aby przedmiot zamówienia był realizowany z użyciem wskazanych z nazwy materiałów i produktów. Tym samym wykonawca, który zaoferuje wykonanie zamówienia przy użyciu innych materiałów i produktów nie jest zobowiązany do składania opisu materiałów i produktów równoważnych.

8. W przypadku wystąpienia w dokumentacji postępowania odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, 
o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy, dopuszcza się rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertąopis rozwiązań równoważnych oraz wykazać, że spełniają one wymagania określone przez zamawiającego. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia występują odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dodaje się po ich brzmieniu zwrot  „lub równoważne”.

 

Załączniki:

Załącznik nr 1 formularz oferty

Załącznik nr 2 oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu

Załącznik nr 3 oświadczenie o spełnianiu warunków udziału 

Załącznik nr 4 wzór zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby

Załącznik nr 5 wykaz przesłanek wykluczenia

Załącznik nr 6 projekt umowy

Załącznik nr 7 dokumentacja projektowa

Załącznik nr 8 pozwolenie na budowę

 

 

…….…………..…………..

         Zamawiający

 

Załączniki do pobrania

Ogłoszenie do pobrania
1 01_SWZ.docx (DOCX, 72.KB) 2023-03-17 23:07:48 72.KB 140 razy
Specyfikacja warunków zamówienia
1 02_Zal 1 do SWZ formularz oferty.doc (DOC, 59.KB)
Po terminie otwarcia ofert
2023-03-17 23:07:48 59.KB 3 razy
2 03_Zal 2 do SWZ oswiadczenie wykluczenie.docx (DOCX, 20.KB)
Po terminie otwarcia ofert
2023-03-17 23:08:14 20.KB 3 razy
3 04_Zal 3 do SWZ oswiadczenie warunki.docx (DOCX, 20.KB)
Po terminie otwarcia ofert
2023-03-17 23:08:30 20.KB 3 razy
4 05_Zal 4 do SWZ wzor zobowiazania.doc (DOC, 39.KB)
Po terminie otwarcia ofert
2023-03-17 23:08:45 39.KB 3 razy
5 06_Zal 5 do SWZ wykaz podstaw wykluczenia.docx (DOCX, 25.KB)
Po terminie otwarcia ofert
2023-03-17 23:09:03 25.KB 3 razy
6 07_Zal 6 wz?r umowy.docx (DOCX, 87.KB)
Po terminie otwarcia ofert
2023-03-17 23:09:28 87.KB 8 razy
Informacja z otwarcia ofert
1 Wybór_oferty.pdf (, ) 2023-04-03 13:20:33 0 razy
2 Otwarcie_ofert.pdf (PDF, 195KB) 2023-04-03 13:21:12 195KB 147 razy
Wynik postępowania
1 Unieważnienie_postepowania.pdf (PDF, 387KB) 2023-04-17 14:20:00 387KB 146 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Tomasz Szubryt 17-03-2023 23:07:48
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Zofia Hrynkiewicz 17-03-2023
Ostatnia aktualizacja: Tomasz Szubryt 17-04-2023 14:20:00